Jesteśmy grupą mieszkańców, którzy z niepokojem patrzą, jak nasze osiedle popada w ruinę. Tę finansową, tę techniczną i tę dotycząca sąsiedzkiego współżycia. Tu mieszkamy, wychowujemy dzieci, wychodzimy na spacery… Chcemy się czuć bezpiecznie, nie martwiąc się, czy ktoś nam odetnie dopływ ciepłej wody, energię elektryczną, zabroni parkować bo oto nasz dotychczas parking stał się własnością prywatną z pozwoleniami na dowolną budowę.

Lubimy miejsce, w którym mieszkamy, lubimy to miasto. Niestety, odnosimy uzasadnione chyba wrażenie, że to miasto nie lubi nas. Tu pracujemy, tu płacimy podatki (okrutnie wyświechtany argument, ale przecież tak właśnie jest), tu chcemy godnie żyć.

Powodowani tym właśnie lokalnym patriotyzmem, z powodu którego zapewne wielu nas wyśmieje, założyliśmy tę właśnie stronę. Pomóżmy samym sobie, bo nikt inny nam nie pomoże.

Szanowni zarządzający SM Śródmieście, Państwo urzędnicy UMŁ, zacznijcie się z nami liczyć, bo może przyjść moment, kiedy to my Was rozliczymy.

I jeszcze słów kilka do wierzycieli SM Śródmieście: bardzo długo ukrywano przed nami stan finansów spółdzielni, docierały do nas tylko szczątkowe informacje na ten temat. To nie my doprowadziliśmy do stanu obecnego. Musimy jednak ten fakt z pokorą przyjąć. Dlatego organizujemy się, nie chowamy głowy w piasek jak nasi „przedstawiciele” w Radzie Nadzorczej i Zarządzie. Szukamy rozwiązań i je znajdziemy. Potrzebujemy jednak chwilę czasu. Nie przeprowadzimy tych zmian, z przyczyn czysto obiektywnych, w ciągu jednego, dwóch, trzech tygodni. Dajcie więc nam szansę. I nie traktujcie jak szarej, bezwolnej, bezimiennej masy. Być może mieszkają tu Wasi pracownicy, bliscy, ludzie z krwi i kości, a nie statystyczne 6,5 czy 10 tysięcy spółdzielców. Uwierzcie, że dążymy do wyprostowania wszystkich nieprawidłowości. Widząc zaangażowanie tu, z poziomu mieszkańca Śródmieścia, nie zza biurek i liczb – damy radę.

Dość tej przydługiej autoprezentacji – bierzmy się do roboty.

 Mieszkańcy SM Śródmiecie

kontaktJeśli macie Państwo wiedzę, która może wnieść cokolwiek do prób naprawy sytuacji, dokumenty, zdjęcia, inną wiedzę, prosimy o
>>KONTAKT MAILOWY<<

Jeśli chcecie poinformować o jakiejś inicjatywie, spotkaniu, nowych okolicznościach – piszcie również (także za pomocą formularza kontaktowego poniżej). Opublikujemy Wasze maile najprędzej jak się da.